Blog Blog

Bioxcin Saç Bakımı ve Saç Dökülmesi Blog

Saçta Kepek Neden Olur? Kepeği Geçirecek Yöntemler

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güzel görünmesi için pek çok konuya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri olan kepek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kepek oluşumu saç derinizin kaşınmasına, dökülmeye ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki, saçlarda kepek neden oluşur?

Devamı

Erkekler için Uzun Saç Bakımı Tavsiyeleri

Uzun olmasının yanında bakımlı görünen saçlar, tüm erkeklerde harika bir dış görünüş sağlayabilir. Fakat bu uzun ve bakımlı saçlar, tahmin edilebileceği gibi emek ve zaman isteyebiliyor. Uzun saçların en sağlıklı şekilde kullanımı için saçlara doğru bakım yapılması çok önemlidir.

Devamı

Kış Aylarında Kuruyan, Yıpranan Saçlarla Nasıl Başa Çıkılır?

Kış aylarında sürekli olarak soğuk ve sıcak havaya maruz kalmak saçlar üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilir. Sıcak alanlardaki ısıtma etkisi saçların kurumasına sebep olabilir. Sürekli farklı ısıya maruz kalmak saçlarda yıpranma, kuruma ve pullanan bir saç derisi oluşmasına etki edebilir.

Devamı

Saç Uzatmanın En Etkili Yolu; Bioxcin!

Uzun ve sağlıklı saçlar birçok kişinin hayalidir. Saç uzatmak, sabır ve düzenli bakım gerektiren bir prosestir. Saçlar doğal süreçleri gereği uzarlar fakat her zaman bakımlı ve sağlıklı olmayabilirler.

Devamı

Keratin Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Keratin, saçların sağlığı için son derece gerekli olan bir protein çeşididir; saçların ve tırnakların yapı taşı olarak bilinmektedir. Özellikle saçların güçlenmesini, uzamasını ve canlılığını korumasını sağlar. Keratin eksikliğinde saçlar canlılığını kaybeder, güçsüzleşir ve dökülür.

Devamı

Erkeklerde Saç Bakım Rutini Nasıl Olmalıdır?

Güzel bir görünüşün en büyük tamamlayıcılarından biri olan saçların sağlıklı ve bakımlı olması çok önemlidir. Günümüzde kadınlar kadar erkekler de saçlarına bakım uygulamakta ve saçlarının iyi görünmesini istemektedir.

Devamı

Şampuan Değiştirmek Kepek Yapar mı?

Saçlarda kepeklenme çok yaygın rastlanan bir durumdur ve kişileri olumsuz yönde etkilemektedir. Birçok farklı nedenden dolayı görülebilen ve bireylerin hayat kalitesini düşüren bir rahatsızlıktır. Genetik faktörler, saç yapısı, yanlış şampuan tercihi, stres ve dış etkenler saçlarda kepek oluşmasına neden olabilir.

Devamı