Uzman Görüşleri Uzman Görüşleri

Kepek Ürünlerinde Termal Suyun Tercih Edilmesi

17.10.22

Kepek Ürünlerinde Termal Suyun Tercih Edilmesinin Sebepleri. Prof. Dr. Zeki Karagülle kepek şampuanlarında kullanılan termal suları anlatıyor.

Kepeğe karşı şampuan üretiminde öncelikle doğru doğal termal suyun seçilmesi gerektiğini söylüyor. Çünkü her termomineral su kendine özgü kimyasal ve fiziksel özelliklere sahiptir. Bazı özel kimyasal içerikli termal suların deri ve saçlı deri üzerine uygulandığında iltihap, tahriş ve kaşıntı önleyici etkiler gösterdiği iyi bilinmektedir. Ayrıca bazılarının keratoplastik (cilt hücrelerini yenileyici) ve/veya keratolitik (ölü cilt hücrelerini uzaklaştırıcı) etki gösterdikleri de hesaba katılırsa kepeklenmeye karşı şampuan üretiminde bu tür termal suların kullanımı akılcı ve etkili bir yaklaşımdır. Ancak unutulmamalıdır ki, kepek şampuan ürünlerinde kullanılacak termal mineralli suyun kimyasal özellikleri (kompozisyonu, mineral içerik ve düzeyleri gibi) bu amaca uygun olmalıdır.

Bioxcin Aquathermal Serisi hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizde bulunan ürünleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://bioxcin.com.tr/sac/aqua-thermal