Elele Editörleri Bioxcin Cilt Bakım Serisi Acniumu Test Etti

14.06.21

Ülkemizde güvenilirliği ve etkisi milyonlarca insan tarafından bilinen Bioxcin, cilt bakım serisi Acnium ile akne ve sivilce problemleriyle baş ederken yanınızda!

Karma ve yağlı ciltler için günlük kullanıma uygun sebum dengeleyici nemlendirici krem, yüz yıkama jeli ve konsantre bakım serumu seçenekleri ile yalnızca sivilce ve akne problemlerine çözüm bulmakla kalmayıp aynı zamanda cilt bakımı rutininizde size destek oluyor.

Dermatolojik olarak test edilmiş olan Bioxcin Acnium serisi hipoalerjeniktir ve komedojenik değildir. Paraben ve ftalat içermez. Vegan/vejetaryen bir ürün ailesidir.

İçeriğindeki Niasinamid cildin sebum dengesini düzenler ve aynı zamanda cildin daha mat bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Buna ek olarak cildin doğal nemlendirme mekanizmalarını uyarmak için termal su da bulunmaktadır.

Çay Ağacı Yağı, Zerdeçal, Karnabahar, Brokoli Ekstresi ve Gözotu Ekstresi içeren Acnium Patentli Bitkisel Kompleks sayesinde cilt pürüzlerine yol açan faktörleri bloke eden bir etkiye sahiptir. Cilt pürüzlerine karşı etkisi klinik olarak test edilmiştir.

Bioxcin Acnium etkisinin nasıl olduğunu gelin bir de Elele editörlerinden dinleyin!

Gözde Kaynak – Elele Yayın Yönetmeni:

Cildinize ne kadar bakım yaparsanız yapın; iyi bir temizle ürünü ile bu rutine başlamadığınız sürece fayda sağlayamıyorsunuz. Bu nedenle ben her gün sabah ve akşam, makyajlı olayım olmayayım cildimi temizliyorum. Son zamanlarda kullandığım ürünlerin doğal içerikli olmasına da özellikle dikkat ediyorum. Bu nedenle Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Yüz Yıkama Jeli beni memnun etti. Sivilceli bir cilt yapım yok ama ardında bıraktığı ferahlatıcı hissi sevdim.

Açıkçası benim cildim kuramaya çok meyilli. Kuru bir cildin en büyük dezavantajı ise kırışıkların daha kolay oluşabilmesi. Cilt bakım rutinimim olmazsa olmazı nemlendiriciler. Hatta rutin bile dememeliyim gün içerisinde kuruduğunu hissettikçe kremimi yeniliyorum. Özellikle de maske kullandığımız bu dönemde... Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Nemlendirici Krem nemlendirmede başarılı. Cilde mat ama yumuşak bir his veriyor. Ama kuru bir cildim olduğu için önerim daha çok sivilceye yatkın, yağlı ciltlerin kullanması olacak.

Bioxcin Acnium serisinin hayvanlar üzerinde test edilmediğini öğrendiğimde çok sevindim. Dünyaya ödememiz gereken bir borcumuz var. Kokusundan da anlayacağını üzere içeriği de oldukça doğal; çay ağacı yağı, zerdeçal, karnabahar, brokoli ekstresi ve gözotu ekstresi gibi bitkisel içerikler kullanılarak üretiliyor. Serumu günde bir defa kullanmanız yeterli oluyor. Ürün sivilceli ciltler üzerindeki etkisi konusunda oldukça iddialı.

Gülru İncu – Elele Güzellik Editörü:

Cildim akneye eğilimli değil ama alerjik ve hassas yapılı. Pandemi döneminin getirdiği maske kullanımından dolayı daha çok hassaslaştı. Dolayısıyla bakım rutinimde özellikle bitkisel ve cildimi yormayacak doğal içerikleri tercih ediyorum. Yüzde 100 bitkisel içeriklerden oluşan ve hipoalerjenik Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Yüz Yıkama Jeli’ni, aradığım tüm özelliklere sahip olduğu için severek kullanıyorum. Özellikle yüzümü yıkadıktan sonra verdiği ferahlık hissine bayılıyorum.

Yaşadığımız pandemi döneminin maske takma zorunluluğuna sıcak hava da eklenince cildimin parlamasını engellemek çok zor. Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Nemlendirici Krem, cildimi hem nemlendiriyor hem de matlaştırıyor. Thermal su ve penthenol içeriği ise bir nemlendiricide aradığım en önemli özellikler. Ürünlerin hayvanlar üzerinde denenmemesi ise tercih etmemde rol oynayan en önemli nedenler arasında.

Bioxcin Acnium serisi, içeriğinde yer alan brokoli ve karnabahar ekstreleri nedeniyle doğal bir kokuya sahip ve doğal içerikli ürünleri tercih eden biri olduğum için bu beni asla rahatsız etmiyor. Aksine, kullandığım cilt bakım ürününün etkinliğinin azalmaması ve gözeneklerin tıkanmaması için minimum seviyede parfüm kullanılması benim için özellikle tercih sebebi. Çünkü direkt tedaviye yönelik bir ürün olması daha önemli. 

Simay Engür – Elele Konular Editörü

Sivilceye yatkın, yağlı ve alerjiye meyilli bir cildim var. Bu sebeple ürün seçerken dikkat ettiğim ilk kural bitkisel içerikler. Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Yüz Yıkama Jeli’ni gönül rahatlığıyla kullanıyorum. Cildimin yağ dengesini sağlıyor ve cildimi kurutmadan, nemli ve sağlıklı bir his bırakıyor. Yüzde 100 bitkisel içeriğe sahip olması, cildime iyi bakacağından emin olduğum en önemli özelliği!

Sorunlu diyebileceğim, yağlı bir cildim olduğu için çok uzun zamanlar nemlendirici kullanmamak gibi bir hata yapıyordum. Oysa ki her cilt tipinin nemlendirilmeye ihtiyacı var. Önemli olan yağlı ciltlere de uygulanabilecek, doğru ürünü bulmak! Bioxcin Acnium Sebum Dengeleyici Nemlendirici Krem, mat bir bitiş sağlıyor. İçeriğinde Thermal su olması ise bir nemlendiriciden ilk beklentim oluyor… Bana kalırsa özellikle yağlı ve karma ciltlerin baş ucu yüz kremi olabilir.

Cilt bakımı markalarının, sadece onları kullanan insanlar üzerinde değil; tüm doğa üzerinde sorumluluk hissetmesi benim için çok önemli. Bioxcin Acnium serisinin, hayvanlar üzerinde test edilmediğini öğrenmek beni çok mutlu etti ki çok uzun zamandır aksi bir ürün asla tercih etmiyorum. Bioxcin Acnium Konsantre Bakım Serumu brokoli ekstresi, zerdeçal, karnabahar ve çay ağacı yağı gibi bitkisel içeriklere sahip. Sivilceye ve lekeye müsait bir cilde sahip olan biri olarak, çay ağacı yağının mucizevi etkilerine uzun yıllardır şahit oluyorum. Bu nedenle şimdiden vazgeçilmez serumlarımdan biri oldu!

Elele editörlerinin Bioxcin Acnium hakkındaki görüşlerini ayrıntılı incelemek için bu linki ziyaret edebilirsiniz!