saç serumunun faydaları saç serumunun faydaları
saç serumunun faydaları

Saç Serumu Kullanmanın Faydaları

01.06.21

Saçların daha canlı ve bakımlı görünmesini sağlayan bitkisel serum çeşitleri, saçı besleyerek saç dökülmesinin önüne geçer. Özellikle saç dökülmesi yaşayan kişilerin saçlarının daha gür çıkmasını sağlayarak dökülme yaşanan bölgelerde seyrelmenin önüne geçer.

Saç Tipine Göre Serum Nasıl Seçilir?

Saç dökülmesine karşı şampuanlar gibi saç serumu da saç dökülme problemlerinin önüne geçilmesi için kullanılması gereken kozmetik ürünlerdir. Saç serumu, şampuanlardan daha yoğun aktifler içerdiği için saç dökülmesi için alınan sonuç her zaman daha etkili ve hızlı olmaktadır. Dökülmeye karşı serum düzenli kullanıldığında, dökülme şiddetinin ciddi oranda azaldığı yapılan çalışmalarca gözlemlenmiştir.

Saç Serumu Nasıl Kullanılır?

Saç serumunun doğru ve düzenli kullanımı da etkisini kısa sürede göstermesi için önemlidir. Dökülme karşıtı serum saç yıkandıktan sonra hafif nemli saçın köklerine ve uçlarına uygulanabilir. Saç yoğunluğuna ve uzunluğuna bağlı alınan miktar değişir. Saçlar dökülmenin yaşandığı bölgeye uygulanır. Kafa derisine masaj yapılır. Tarandıktan sonra saçların kurutulması önerilir.

Saç serumu kullanmanın faydaları için doğru ürün seçimi ve düzenli kullanım  en önemli detaydır.