Uzman Görüşleri Uzman Görüşleri

Bolu Göynük Termal Suyunun Kepek Üzerine Etkileri

10.10.22

Bolu Göynük Termal Suyunun Kepek Üzerine Etkileri. Prof. Dr. Zeki Karagülle Bioxcin Aquathermal Kepek Serisi ürünlerinin içerdiği Bolu Göynük Bölgesine ait termal suyunu anlatıyor.

Prof. Dr. Zeki Karagülle Bolu Göynük Termal Suyu balneolojik sınıflandırmada Sodyum Bikarbonatlı –Kükürtlü, Silisyumlu ve Flor, Bromve Borlu özel balneolojik bir doğal yeraltı suyu niteliğinde olduğunu ifade ediyor. Cilt ve cilt işlevleri üzerinde bir dizi olumlu etkiye neden olacak bir kimyasal kompozisyona sahiptir. Sodyum bikarbonat ve silisyumun yanında -ki bu inorganik elementlerin ciltte gösterdikleri bir dizi olumlu etki söz konusudur. Özellikle kükürt içeriğine bağlı bu etkiler başta keratolitik etki (kalınlaşmış deri bölgesini soyucu etki) olmak üzere anti-inflamatuar (iltihap giderici), anti-bakteriyel (mikrop öldürücü) ve anti-irritan (tahriş giderici) etkilerdir. Ayrıca minör elementlerden bor ve brom ve eser elementlerden çinko düzeyleri dikkat çekicidir. Bu elementlerin hücre yenilenmesi ve yara iyileşmesinde rol oynadıkları, ayrıca anti-oksidatif aktiviteyi destekledikleri bilinmektedir. Sonuç olarak Bolu Göynük termal suyu aşırı yağlı, akne ve seboreik sorunlara meyilli ve hiperkeratotik (aşırı kalınlaşmış) ciltlerde ve kepeklenme sorunlu saçlı derilerde görülen sorunlara karşı kullanılabilecek çok yönlü özgün bir kimyasal kompozisyona sahiptir.

Bioxcin Aquathermal Serisi hakkında daha detaylı bilgi için web sitemizde bulunan ürünleri aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

https://bioxcin.com.tr/sac/aqua-thermal