Blog Blog

Bioxcin Saç Bakımı ve Saç Dökülmesi Blog

Saçta Kepek Neden Olur? Kepeği Geçirecek Yöntemler

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güzel görünmesi için pek çok konuya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri olan kepek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kepek oluşumu saç derinizin kaşınmasına, dökülmeye ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki, saçlarda kepek neden oluşur?

Devamı

Lipozom Teknolojisi Nedir?

Lipozomlar, hücre yapısına benzeyen fosfolipit içerikli hem yağı hem de suyu geçirebilen taşıyıcılardır. Hücre yapısına çok benzediğinden aktif maddelerin hücrelere geçişine yardımcı olur.

Devamı

Saç Elektriklenmesini Önleyen Ürün Önerileri

Saçlar çevresel etkenler sonucunda statik elektrik yüklenmesi nedeniyle kabarık ve uçuşan bir görüntüye bürünürler. Çoğunlukla kış aylarında üst üste giyilip çıkarılar kıyafetler, polyester giysiler saçın elektriklenmesine sebep olabilmektedir.

Devamı

Keratin Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Keratin, vücudumuzda saç ve tırnaklarımızın yapı taşı olarak bilinen bir protein çeşididir. Bu yapısal protein, saça ve tırnaklara dayanıklılık kazandırır. Eksikliği durumunda saçlarda kırık oluşması ve saç dökülmeleri gibi sorunlara yol açabilir.

Devamı

Kepekli ve Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kepekli ve yağlı saçlara sahip olmak, birçok insanın yakındığı ve rahatsız olduğu bir durumdur. Özellikle estetik anlamda kişileri rahatsız eder ve öz güvenlerini olumsuz etkiler. Saçların yağlanmasına ve kepeklenmesine neden olan birçok unsur olmakla birlikte, bu sorunları ortadan kaldıracak pratik ve kolay uygulanabilen bakım önerileri de vardır.

Devamı

Saç Hastalıkları Kaça Ayrılır?

Vücudumuzdaki en büyük organımız olan deride, çeşitli rahatsızlık oluşumları gözlenebiliyor. Bunlardan bazıları görünen derimizde oluşabilirken, saç derimizde de bazen erken fark edemediğimiz hastalıklar ortaya çıkabiliyor.

Devamı

Korona Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Saçlarımız nasıl oluşup uzayabiliyorsa dökülmeleri de normaldir. Bu durum doğamız gereğidir ve bir döngü halindedir ama burada dikkat etmeniz gereken nokta günlük olarak saçınızın kaç tel döküldüğüdür. Günlük 70-100 tel arası saç dökülmesi normal kabul edilir.

Devamı