Blog Blog

Bioxcin Saç Bakımı ve Saç Dökülmesi Blog

Saçta Kepek Neden Olur? Kepeği Geçirecek Yöntemler

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güzel görünmesi için pek çok konuya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri olan kepek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kepek oluşumu saç derinizin kaşınmasına, dökülmeye ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki, saçlarda kepek neden oluşur?

Devamı

Güneşte Saç Rengi Neden Açılır?

Güneş ışınlarının saç rengine etkileri ve daha fazlası.

Devamı

Doğru Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalı? Kaliteli Şampuan Nasıl Anlaşılır?

Sağlıklı ve parlak saçlar, bakımlı bir görünümün temel taşlarından biridir. Ancak çevresel faktörler, stres, kimyasal içerikli ürünler ve yanlış şampuan kullanımı gibi hususlar, saçları yıpranma riski ile karşı karşıya bırakabilir. Doğru şampuanı seçmek, saçların ihtiyacına uygun bir bakım sağlamanın en önemli adımlarından biridir.

Devamı

Yıpranmış Saçlara Bakım: Siyah Sarımsak Şampuanı

Söz konusu güzellik ve estetik bir görüntü oluşturmak olduğu zaman, saçlar bu noktada kilit bir rol oynar. Her insan; saçlarının parlak, dolgun ve güzel gözükmesini ister.

Devamı

Siyah Sarımsağın En Sağlıklı Faydaları

Kimi yörelerde “kara sarımsak” olarak da geçen siyah sarımsak, içeriğinde 200’den fazla vücuda faydalı bileşen bulunduran mucize bir bitkinin belirli şartlarda fermente edilmiş halidir.

Devamı

Saç Dökülmesi Çeşitleri Nelerdir? Kadınlarda ve Erkeklerde Dökülme Tipleri

Saçlarımız, hayatımızın önemli bir yerini tutar. Sürekli saçlarımızı diri tutmak, canlı bırakmak, dolgun tutmak için saçlarımıza bakım yapar ve onlara iyi bakmak için çaba harcarız. Ama bazen gerek stres gibi çevresel faktörlerden, gerekse doğuştan gelen genetiğimizden ötürü saçlarımız dökülebilir.

Devamı

Kara Sarımsak Nedir, Nerelerde Yetişir?

Kara sarımsak, beyaz sarımsağın 2 ay bekletilerek ısıl işlem görmesi sonucu oluşur. Nem ve ısı altındaki beyaz sarımsağın dişleri süreç içerisinde kararmaya başlar bu kararma sonucu daha fazla antioksidan üretir

Devamı