Blog Blog

Bioxcin Saç Bakımı ve Saç Dökülmesi Blog

Saçta Kepek Neden Olur? Kepeği Geçirecek Yöntemler

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güzel görünmesi için pek çok konuya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri olan kepek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kepek oluşumu saç derinizin kaşınmasına, dökülmeye ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki, saçlarda kepek neden oluşur?

Devamı

Saç Sağlığı için Yapılması Gerekenler

Saçlar hayati bir uzuv olmamasına rağmen insanın en çok özen gösterdiği ve sağlıklı olmasını en çok istediği parçalarından biridir. Dış görünüş tamamlayıcı bir görüntü olduğu için insan psikolojisini doğrudan etkiler.

Devamı

Sarımsak ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Sarımsak yıllardır bilinen en etkili antibiyotiktir. Soğanlı bir bitki türü olması ve kokusundan dolayı çoğu insan tarafından önyargıya sebep olsa da sarımsağın kalp ve damar sağlığından, saç ve cilt bakımına uzanan faydalı bir etkin alanı vardır. İçerisinde barındırdığı vitamin ve minareller sayesinde saçların uzamasına, beslenmesine ve yeni saç oluşumuna destek olmaktadır.

Devamı

Dökülen Saçlara Sarımsaklı Şampuan Dopingi

Saç dökülmesi hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen bir problemdir. Genellikle erkeklerde görülen saç dökülmesi sorunu kadınlarda da yüksek oranda görülmektedir.

Devamı

Saçlar Neden Beyazlar?

Pek çok insan saçların beyazlamasını stres ve yaşlılığa bağlasa da saçların beyazlamasının birçok sebebi vardır. Peki, saç beyazlamasının sebepleri nelerdir? Birlikte inceleyelim.

Devamı

Saç Sağlığının En Önemli Düşmanı Stres

Stres, günlük hayatımızı etkilediği gibi saç sağlığını da önemli ölçüde etkiler. Günümüzde şehirleşmiş yoğunluktan dolayı stressiz insan sayısı çok aza indi. Kişisel sorunlar, aile hayatı, aşk hayatı derken birçok şeyi stres yapar hale geldik. Bu durum hem vücut sağlığımızı hem de saç sağlığımızı etkiliyor.

Devamı

Saçların Elektriklenmemesi İçin Ne Yapmak Gerekir?

Saçların elektrikli bir görünüme kavuşmasının başlıca sebebi saç telinde çeşitli nedenlerden dolayı statik bir elektriğin oluşmasıdır. Peki, saçta elektrikli görünüm nasıl oluşur? Saçta elektriklenmeyi önlemek için neler yapılabilir? Birlikte inceleyelim.

Devamı