Blog Blog

Bioxcin Saç Bakımı ve Saç Dökülmesi Blog

Saçta Kepek Neden Olur? Kepeği Geçirecek Yöntemler

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güzel görünmesi için pek çok konuya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri olan kepek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kepek oluşumu saç derinizin kaşınmasına, dökülmeye ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki, saçlarda kepek neden oluşur?

Devamı

Kaş ve Kirpik Bakımı Nasıl Yapılır? Kaş ve Kirpik İçin Bakım İpuçları

Güzelliğin tamamlayıcısı olan kaşlar, son yıllarda oldukça önem kazandı. Dolayısıyla kaş bakımının nasıl yapılacağı da merak edilen konular arasındadır. Fakat kaşlar, yanlış bakım ürünlerinin kullanımı ya da yetersiz bakım gibi sebeplerle dökülebilir ya da incelme gösterebilir. Bu yüzden kaşların bakımı da oldukça önemlidir.

Devamı

Saç Nasıl Uzar? Sağlıklı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Saç uzatmak her ne kadar meşakkatli bir süreç olarak görünse de doğru bakım ve rutinlerle bu hayale kavuşmak mümkündür. Saçı sağlıklı şekilde uzatmak uzun vadede saçın güçlü ve canlı görünmesini sağlar.

Devamı

Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Evde Saç Bakımı

Sağlıklı görünen parlak saçlara sahip olmak için düzenli bakım yapmak oldukça önemlidir. Doğru ürünlerle yapılan saç bakımı, saçın kalitesini arttırırken aynı zamanda canlı görünmesini de sağlar.

Devamı

Keratin Nedir ve Ne İşe Yarar? Keratinin Faydaları

Sağlıklı ve güçlü saçlara kavuşmak için doğru vitamin ve mineralleri vücuda almak oldukça önemlidir. Vücuttaki saç, deri ve tırnağın hammaddesi olan keratinin birçok faydası vardır.

Devamı

Güçlü Saçlar İçin Ne Yapmalı? Saçları Güçlendirecek İpuçları

Güçlü ve sağlıklı saçlara sahip olmak emek ve sabır isteyen bir süreçtir. Saçlar zaman zaman çevresel ve psikolojik etkenlere bağlı olarak dökülmeler yaşayabilir. Mevsim değişimlerinde saçlar daha hacimsiz görülebilir ya da strese bağlı saç kaybı yaşanabilir.

Devamı

Saç Neden Yıpranır? Yıpranmış Saçlara Ne İyi Gelir?

Saç tellerinin ana yapısında keratin proteini bulunur. Her bir saç teli ise kütikül adındaki koruyucu bir kabuk ile korunur. Saçların parlak ve canlı görünmesini sağlayan bu tabakanın korunması önemlidir. Saç derisini koruyan kütikül, çeşitli faktörlere maruz kalarak saçların yıpranmasına neden olabilir.

Devamı