Blog Blog

Bioxcin Saç Bakımı ve Saç Dökülmesi Blog

Saçta Kepek Neden Olur? Kepeği Geçirecek Yöntemler

Saçlarınızın sağlıklı olması ve güzel görünmesi için pek çok konuya dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan biri olan kepek, oldukça sık rastlanan bir durumdur. Kepek oluşumu saç derinizin kaşınmasına, dökülmeye ve kötü bir görünüme sebep olabilir. Peki, saçlarda kepek neden oluşur?

Devamı

Saç Dökülmesi Kalıtsal Mıdır?

Günümüz modern çağı kadın ve erkekleri öz bakımlarına önem vermektedir. Özellikle saçlarının güzel görünmesi ve sağlıklı olması insanların kendilerine olan özgüvenlerini de artırmaktadır. Saçların güzel görünmesi ise doğrudan saç sağlığı ile ilgilidir.

Devamı

Vejetaryenlerin Saçı Dökülür Mü?

Vejetaryenlik, kişilerin beslenme şekillerinde bazı besinleri kullanmaması durumunda kullanılan bir isimdir. Vejetaryenlerin beslenme biçimlerine göre et, tavuk ve balık gibi besinler tüketilmez.

Devamı

Keratin Saç İçin Neden Önemlidir?

Keratin, vücudumuz için en önemli olan protein yapılarından bir tanesidir. Sağlıklı saçlar için oldukça önemli olan keratin, ayrıca tırnaklar ve cilt için de gerekli bir protein bileşimidir. Her insanda keratin bulunmakta, ancak bazı bireylerde az bulunduğu için sağlıklı saç, tırnak ve cilt yapısı korunamamaktadır.

Devamı

Dökülen Saçlar Nasıl Geri Getirilir?

İnsanlarda sürekli ortaya çıkan fiziksel problemlerden biri de saç dökülmesidir. Saç dökülmesi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bireyin kendi sağlığı ya da kullandığı çeşitli şampuan ve serumlar bu sorunu ortaya çıkarır.

Devamı

Menopoz Sırasında ve Sonrasında Saç Dökülmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Perimenopoz ve menopozun çeşitli semptomları her kadını farklı şekilde etkiler. Ateş basmaları, ruh hali değişiklikleri ve uyku sorunlarının yanı sıra bazı kadınlar saçlarında incelme yaşarlar. Menopoz sırasında saç dökülmesi, tıbbi olarak bir şeylerin yanlış olduğuna dair bir işaret değildir, ancak birçok kadın için şaşırtıcı olabilir. Gelin birlikte menopoz döneminde saç dökülmesinin neden olduğuna ve tedavisi için neler yapılabileceğine bir göz atalım.

Devamı

İncelmiş Saçlara Quantum Etkisi

İncelmiş saçlarınız için özel olarak hazırlanan Bioxcin Quantum Serisi'nin etkisini hemen siz de keşfedin!

Devamı