Blog Blog

Kadınlarda Saç Dökülme Dönemleri Nelerdir?

Saç dökülmesi nedenleri kadınlarda ve erkeklerde farklı nedenler ile oluşabilir. Özellikle kadınların geçirdiği bazı dönemlerde saç dökülmesi problemi sık yaşanır. Doğum ve hamilelik dönemlerinde hormonal olarak ortaya çıkan bazı değişiklikler nedeniyle saç dökülmelerinin ortaya çıktığını görürüz.

Devamı

Saç Dökülme Tipleri Nelerdir?

Saçlarımız, vücudumuzda sık sık incelediğimiz ve dış görünüşümüz için en çok özen gösterdiğimiz parçalarımızdan biridir. Sürekli olarak yada dönemsel olarak saç dökülmesi problemleri yaşıyoruz.

Devamı

Saç Dökülmesi Kalıtsal Mıdır?

Günümüz modern çağı kadın ve erkekleri öz bakımlarına önem vermektedir. Özellikle saçlarının güzel görünmesi ve sağlıklı olması insanların kendilerine olan özgüvenlerini de artırmaktadır. Saçların güzel görünmesi ise doğrudan saç sağlığı ile ilgilidir.

Devamı

Vejetaryenlerin Saçı Dökülür Mü?

Vejetaryenlik, kişilerin beslenme şekillerinde bazı besinleri kullanmaması durumunda kullanılan bir isimdir. Vejetaryenlerin beslenme biçimlerine göre et, tavuk ve balık gibi besinler tüketilmez.

Devamı

Dökülen Saçlar Nasıl Geri Getirilir?

İnsanlarda sürekli ortaya çıkan fiziksel problemlerden biri de saç dökülmesidir. Saç dökülmesi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bireyin kendi sağlığı ya da kullandığı çeşitli şampuan ve serumlar bu sorunu ortaya çıkarır.

Devamı

Menopoz Sırasında ve Sonrasında Saç Dökülmesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Perimenopoz ve menopozun çeşitli semptomları her kadını farklı şekilde etkiler. Ateş basmaları, ruh hali değişiklikleri ve uyku sorunlarının yanı sıra bazı kadınlar saçlarında incelme yaşarlar. Menopoz sırasında saç dökülmesi, tıbbi olarak bir şeylerin yanlış olduğuna dair bir işaret değildir, ancak birçok kadın için şaşırtıcı olabilir. Gelin birlikte menopoz döneminde saç dökülmesinin neden olduğuna ve tedavisi için neler yapılabileceğine bir göz atalım.

Devamı

Saç Dökülmesine Karşı Keratin Desteği

Saç dökülmesine karşı hangi önlemler alınabilir? Keratin desteği saç dökülmesini önler mi? Cevabı yazımızda!

Devamı