Blog Blog

Lipozom Teknolojisi Nedir?

Lipozomlar, hücre yapısına benzeyen fosfolipit içerikli hem yağı hem de suyu geçirebilen taşıyıcılardır. Hücre yapısına çok benzediğinden aktif maddelerin hücrelere geçişine yardımcı olur.

Devamı

Kepekli ve Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Kepekli ve yağlı saçlara sahip olmak, birçok insanın yakındığı ve rahatsız olduğu bir durumdur. Özellikle estetik anlamda kişileri rahatsız eder ve öz güvenlerini olumsuz etkiler. Saçların yağlanmasına ve kepeklenmesine neden olan birçok unsur olmakla birlikte, bu sorunları ortadan kaldıracak pratik ve kolay uygulanabilen bakım önerileri de vardır.

Devamı

Saçlarda Neden Kepek Oluşur?

Kepek, normal sürece göre daha hızlı dökülen ölü deri hücrelerine denir ve saç derisini etkileyen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır.

Devamı

Saçtaki Kepek ve Kaşıntı Nasıl Geçer?

Kepek birçok insanda olan ve giderilmeye çalışılan bir sorundur. Saçları gereğinden fazla yıkamak ya da çok az yıkamak sonucu kepek oluşabileceği gibi, kimyasal ürünlere fazla maruz kalmak da kepek oluşmasına neden olabilir.

Devamı

Saç Hastalıkları Kaça Ayrılır?

Vücudumuzdaki en büyük organımız olan deride, çeşitli rahatsızlık oluşumları gözlenebiliyor. Bunlardan bazıları görünen derimizde oluşabilirken, saç derimizde de bazen erken fark edemediğimiz hastalıklar ortaya çıkabiliyor.

Devamı

Korona Saç Dökülmesine Neden Olur mu?

Saçlarımız nasıl oluşup uzayabiliyorsa dökülmeleri de normaldir. Bu durum doğamız gereğidir ve bir döngü halindedir ama burada dikkat etmeniz gereken nokta günlük olarak saçınızın kaç tel döküldüğüdür. Günlük 70-100 tel arası saç dökülmesi normal kabul edilir.

Devamı

Kepek Genetik Midir?

Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen, saç derisinde pul pul dökülmelere neden olan kepek, birçok insanın şikayetçi olduğu bir saç derisi problemidir. Bunun nedeni saç derisinin kendini sürekli yenilemesidir.

Devamı